Sayfa Kategorisi: Kampanya & Tarifeler

Faturasız Esnek 4 Tarifesi
Faturasız Esnek 4 Tarifesi Faturasız Esnek 4 Tarifesi ile tarifene ek 2 GB internet hediyeni akşam 9 sabah 9 arasında kullanabilirsin. Sen de #BitirBitirebilirsen!

Ücretlendirme
Tarife Adı Tarife iÇERİĞİTarife FiyatıNasıl Geçerim?
Faturasız Esnek 4 750 dakika
5000 SMS
4 GB (2 GB + 2 GB akşamdan sabaha)
23 TL FESNEK4 yaz 7000’e gönder.
750 dakika
5000 SMS
4 GB (2 GB + 2 GB akşamdan sabaha)
23 TL
FESNEK4 yaz 7000’e gönder.
SSS
SIK SORULAN SORULAR

1. Tarifeye geçişte bir kısıt/engel var mıdır? (yaş ,blacklist, cep aran list,mernis vb..)
• Tarifelerde 26 yaş altı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Diğer gençlik tarifelerinde olduğu gibi, 26 yaş altı bir kullanıcı tanımlaması ile de yararlanılabilir. Alt yas sınırı ise 7 dir. Numarasını son 30 gun içinde Vodafone’a tasıyan, yeni hat tesis eden ya da mevcut aboneler faydalanabilir.

2. Tarifeye hangi kanallardan geçebilirim?
• Esnek Tarifelere; bayilerden, SMS, Online Self Servis, Vodafone Yanımda, IVR ve *7000#, çağrı merkezi kanallarından geçiş yapılabilir.

3. Aynı müşteri numarası altındaki kaç hattımla bu tarifeden faydalanabilirim?
• Bir abone maksimum 3 hattıyla tarifeden faydalanabilir.

4. Tarifeye geçiş ve çıkışlar anlık mıdır ve ücret günlere eşit olarak dağılır mı?
• Evet anlıktır. Hayır, fiyat da içerik de günlere göre eşit olarak dağılmaz.

5. Tarifeye geçiş ile birlikte otomatik olarak açılan servisler (3G, ROAMING, INTERNET, vb..) nelerdir?
• Tarifeyle beraber abonenin 3G ve 4.5G servisi açılır.

6. Tarifede kullanılamayan servisler nelerdir? (telekonferans, mobil tv, vb..)
Faturasız tarifelerin yararlandığı tüm servislerden yararlanır. Telekonferans ve Ceparan servislerinden yararlanılamaz.

Tarifede kullanılmayan haklar bir sonraki döneme devreder mi?
• Hayır, bir sonraki doneme devretmez.

8. Tarifede bulunan dakikalar hangi aramaları kapsamaz? (örn:kıbrıs,888,444 vb)
• Tarife kapsamındaki dakikalar yurtiçi her yönedir, özel servis aramaları, Kıbrıs ve yurtdışı aramaları için geçerli değildir. Ancak 444’lü numaralara ve 1'le başlayan ücretli 3 haneli numaralara doğru yapılan aramalar kapsamaktadır.

9. Tarifedeki haklar sorgulanabilmekte midir?
ÜÜzerinizdeki tüm haklarınızı görmek için OZET yazip 7000’e yollayabilir ve tarife & paket & kampanya dahilindeki tüm kullanımlarınızı tek bir sorgu ile görebilirsiniz.

10. Tarifedeki haklar için haklarınızın %80 ve %100’inin bittiği SMS ile bildirilir mi?
• Evet, tum içerik tipleri için ayrı ayrı %80 ve %100 SMS leri gönderilir.

11. Tarifede abone devir, şebekeiçi geçiş, numara tasıma, iptal yaparsa verilen promosyonlar silinir mi?
• Numara taşıma, faturalı hatta geçiş, dondurma, iptal, kapama,devir işlemlerinin yapılması durumunda kazanılan haklar iptal olacaktır.

12. Tarifedeki haklar yurtdışını arama yönünde kullanabilir mi?
• Tarife kapsamındaki dakikalar yurtiçi her yönedir, Kıbrıs ve yurtdışı aramaları için geçerli değildir.

13. Tarife ve tarifeye bağlı opsiyonlarda kullanım öncelikleri nedir?
• Tarife kapsamında alınan ve kazanılan arama, sms ve internet haklarının kullanım öncelik sırası aşağıdaki gibidir : DK için: (1) İade dakikalar, (2)aylık promosyonlar ve ek paketler, (3)tarifede içindeki dakikalar, (4) Cep Lira yükleme ve (5) tarife aşım ücretleri. Internet için: 1-promosyonlar, 2-saatlik paketler, 3-gunluk paketler, 4-haftalık paketler, 5-aylık paketler, 6-tarife içerikleri, 7-bittikçe dolan paketler 8- esnek paketler, 9-TL paketleri 10–herhangibir tarife / paketi yoksa hattaki TL

14. Tarifede lira transferi yapılır mı?
• Evet, tarifedeyken ceplira transferi yapılabilir.
15. Abonenin tarife içeriklerini kullanabilmesi için hattında bakiye olmak zorunda mıdır?
• Tarife içeriklerinin yuklenebilmesi için tarife sabit ücreti kadar (25 TL ise 25 TL) bakiye bulunması gerekmektedir. Tarife sabit ücreti çekildikten sonra tarife içerikleri yüklenir. İçerikler yüklendikten sonra bakiye bulunmasa bile verilen haklar kullanılabilir. Eğer tarifenin 30 günde bir gerçekleşen yenilenme günlerinde yeterli bakiye yoksa tarife içeriği yenilenmez.

16. Tarifelerin içeriği cep avans bakiyesi veya cep lira transferi ile gelen bakiye ile de yenilenir mi ?
• Evet. Tarife sabit ucreti için bakiye transferi ve cep avans bakiyesi kullanılabilir.

17. Faturasız tarifelerde anlık tarife değişikliği yapıldığında tarifesinde kalan kullanım hakları silinir mi ?
• Yuklenen haklar donem sonuna kadar kullanılabilir, ancak donem sonunda yenilenmez. Sebeki içi geciş, iptal, numara taşıma durumlarında yuklenen haklar anlık olarak iptal olur.
Esaslar

Faturasız Esnek 4 Tarifesi Esasları:

Faturasız Esnek 4 tarifesi 7-25 yaş arası bireysel faturasız abonelikler için geçerlidir. 
* Bu tarifeden son 30 günde numarasını taşıma yeni bir hat alarak gelen ve mevcut aboneler yararlanabilir. 
* Aboneler bu tarife kapsamında 23 TL karşılığında yurt içi her yöne geçerli 750 dk, 5000 SMS her saat geçerli 2 GB ve her gün 21:00-09:00 arasında kullanılabilen toplam 2 GB sahibi olurlar. 
* Bu tarife ücreti tahsil edilemediği durumlarda ya da tarife kapsamında yüklenen dakikalar sona erdiğinde abonenin üzerinde aktif bir paket bulunmuyorsa yukarıdaki ücretlendirme geçerlidir. 
* Tarife kapsamında yüklenen içeriğin geçerlilik süresi 30 gündür. Kullanılmayan bakiyeler 30 günün sonunda silinir; bir sonraki aya devretmez.
* Abonenin tarife kapsamındaki dakikaları alabilmesi için herhangi bir yüklemek koşulu bulunmamaktadır. Tarife ücreti abonenin bakiyesinden tahsil edilmesiyle birlikte belirtilen içerik abonenin hesabına yüklenir. 
* Tarife içeriği yüklendikten 30 gün sonra abonenin bakiyesinde yeterli tutar bulunduğu durumda abonenin tarifesi yenilenir. Yeterli tutar bulunamadığı durumda yeterli bakiye koşulu sağlanana kadar abone yukarıdaki ücretler üzerinden ücretlendirilir. 
* Abonelere tarife yenilemelerinden 3 gün önce bilgi verilir. 
* Abone tarife değişikligi yaptığı durumda tarifesi kapsamında hattına yüklenen dakikalar 30 günlük dönem sonuna kadar geçerlidir, dönem sonunda silinir.
* Tarife kapsamındaki dakikalar sadece yurtiçi operatörlere doğru görüntülü konuşma ve ses kullanımları için geçerlidir. Tarife kapsamındaki içerikler roaming, yurtdışını arama, özel servis aramaları, TT servisleri, uydu görüşmeleri ve diğer hizmetlerde geçerli değildir. 444lü numaralara ve 1le başlayan ücretli 3 haneli numaralara doğru yapılan aramalar tarife kapsamındadır. 
* Özel servis aramaları yurtiçi ücretlendirme kapsamında değerlendirilmemektedir. 
* Kıbrıs aramaları uluslararası arama kapsamında ayrıca ücretlendirilir.
* Uluslararası aramalar, ekstra bir avantaj satın alınmadığı durumda standart tarifeden ücretlendirilir.
* Aboneler numara taşıma, faturalı hatta geçiş, dondurma, iptal, kapama işlemlerini yaparlarsa ilgili haklarını kaybedeceklerdir.
* Tarife kapsamında yüklenen kullanım hakları transfer edilemez. 
* Tarife kapsamında yüklenen dakikalar, 60 saniyelik ücretlendirme periyodu ile ücretlendirilir.
* Tarife kapsamında yüklenen dakikaların FCT içinde ve konferans çağrılarında kullanımına izin verilmez. Kullanımı tespit edilen abonelerin hattı için; tek taraflı kısıtlanma hakkı bakiidir.
* Tarife kapsamında verilen içerikler iptal edilemez. Aboneler dilerlerse farklı bir tarifeye geçiş yapabilirler.
* Tarife kapsamında kazanılan içerikler ücretsiz olarak sorgulanabilir. 
* Cep Aran Kampanyası bu tarife ile birlikte geçerli değildir. 
* Aylık her Yöne Konuşma, Aylık Her Yöne Mini Konuşma, Süper Avantaj, Komple, Her Yöne 500 Dk, Avantaj, Hoşgeldin, Aylık Vodafone içi Katla Kazan, Freezone'a Gel Katla Kazan, Her Yöne Katla Kazan, Hoşgeldin Mini, Hoşgeldin Maksi, Genç 500, Süper Komple, Komple Özgürlük, Hoşgeldin 250, Her Yöne 200 Dk, Hepsi Bir Arada Özgürlük, 3ü 1 Arada, Özgür İkili, Fırsat Üçlü, Yeni Fırsat Üçlü, Hoşgeldin 400, Yeni Özgür İkili, Genç İkili, Hoşgeldin 400 Yeni Hat, Komple Fırsat, Kolay Fırsat 500, Kolay Fırsat, Freezone 3ü Birarada paketleri bu tarife ile birlikte geçerli değildir.
* Vodafone Telekomünikasyon A.Ş kara ve gri listelerinde bulunan aboneler bu tarifeden yararlanamazlar.
*Cebinize Uyan Internet hakkı tarifeye numara taşıma, yeni hat tesisi, faturalıdan faturasıza geçiş veya faturasız başka bir tarifeden tarife değişikliği yolu ile gelen abonelere otomatik olarak tanımlanır.
* Cebinize Uyan Internet hakkının kullanım önceliği tarifeden, ek paketlerden, hediye internet haklarından ve diğer tüm promosyonlardan sonradır. 
* Internet kullanımı yapmayan abonelerin bakiyesinden 5 TL düşmeyecek ve internet hakkı aktif hale gelmeyecektir.
* Tarifesine internet hakkı tanımlanmış olan abonelerimiz, internet kullanımı yaptıgında ve Cebinize Uyan Internet hakkına kullanım sırası geldiğinde öncelikle 5 MB kullanır ve bunun için herhangi bir ücret talep edilmez. Daha sonra abone eğer kullanıma devam ederse 5 TL abonenin bakiyesinden düşer ve 250 MB hak tanımlanır. Kullanıma devam edildiği ve 250 MB bitirildiği takdirde ikinci bir 250 MB 5 TL karşılığında abonenin hattına tanımlanır. Abone kullanıma devam ettikçe ve haklarını bitirdikçe bakiyesi var ise yeni 250 MB tanımlanır, herhangi bir maksimum limiti bulunmamaktadır.
*Cebinize Uyan Internet'in 5 MB hakkının tanımlandığı andan itibaren 7 gün (1 hafta) sonrasına kadar yüklenen haklar geçerlidir. Hakların geçerlilik süresi 250 MB ların tanımlandığı andan itibaren değil ilk 5 MB’ın tanımlandığı andan itibaren 7 gündür.
* Cebinize Uyan Internet Paketi tanımlandıktan 7 günün sonra olarak yenilenir. 
* Cebinize Uyan Internet Paketi dahilindeki 5 MB ve yüklenen 250 MB haklar 7 gün süresince geçerlidir. 7 günün sonunda kullanılmayan haklar sonraki haftaya devretmez. Geçerlilik süresi 5 MB yüklendiği andan itibaren başlar ve 7 gündür. Bu süre içinde abone kullanımına devam eder ve 250 MB yüklenir ise geçerlilik süresi bu 7 gün içinde kalan gün sayısı kadardır. 
* Abonelerine bakiyesinde 5 TL altında bir tutar varsa standart internet aşım fiyatından ücretlendirilir.
*Data kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri paket limitinden düşer.
*Cebinize Uyan Internet Paketi'nin geçerlilik süresi onay SMS'inin gelmesinin ardından başlar.
* Bu tarifeye geçiş yapan aboneler otomatik olarak 3G ve 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlarlar.(3G ve 4.5G'den faydalanmak için abonenin bu servislere onay vermiş olması, telefonunun ve sim kartının bu servisleri desteklemesi ve kapsama alanı içinde olmaları gerekir.)
* Vodafone BTK'ya yasal kurallar çerçevesinde bildirerek tarifede değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

Akşamdan Sabaha İnternet Kampanyası Esasları:

1. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası, belirtilen tarifelerdeki mobil internet hakkı kadar akşam 21:00'dan sabah 09:00'a kadar geçerli internet hakkı sağlar. Örneğin, abone Faturasız Esnek Midi tarifesinde ise; 750 DK,5000 SMS ve 2 GB internet hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle abone dilerse, akşam 21:00'dan sabah 09:00'a kadar geçerli Gece 2 GB internet hakkından faydalanabilir. Gece 1 ve 3 GB faydalarından faydalanamaz.

2. Kampanya kapsamında verilen internet hakkı için ücret talep edilmemektedir.

3. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası ile sunulan mobil internet kullanım hakları 21:00-09:00 saatleri arasında geçerlidir.

4. 15.12.2016 tarihi itibariyle yukarıda belirtilen 6 tarifeye numara taşıma veya yeni hat tesisi ile yeni gelen faturasız gençlik aboneleri otomatik olarak Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası'na dahil edilecektir. Belirtilen tarifelere 15.12.2016 öncesi gelmiş olan aboneler ise ilgili kanallardan basvurarak kampanyadan faydalanabilirler.

5. 21:00-09:00 saatleri arasındaki mobil internet kullanımları için abone, varsa önce mobil internet promosyonunu yoksa önce Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası dahilindeki mobil interneti kullanır. Abone, belirtilen saatlerde Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası dahilindeki mobil interneti limitine ulaşmışsa abonenin tarifesindeki mobil interneti yada başka bir internet paketi varsa onu kullanmaya devam edebilir, yoksa tarifesinin standart internet ücretiyle ücretlenmeye devam eder.

6. 21:00-09:00 saatleri haricindeki mobil internet kullanımları için abone, tarifesindeki interneti veya başka bir internet paketi varsa onu kullanmaya devam edebilir, yoksa tarifesinin standart internet ücretiyle ücretlenmeye devam eder.

7. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası dahilindeki mobil internet kullanım hakları 30 gün boyunca geçerlidir. Tarife içerikleri yüklenmiş ise (Geçerli tarifeler, belirli bir ücret karşılığında aylık olarak müşterilere Ses, SMS, Data içerikleri yüklenen tarifelerimizdir. Geçerli tarifenin içeriğinin yüklenmesi, tarife paketi ücretinin çekilerek müşterilere tarife içeriğinin yüklenmesi demektir. Örnek: Faturasız Esnek Mini tarifemizin içeriği 22 TL karşılığında 500 dk + 5000 SMS + 1GB dır. Bu tarifenin içeriğinin yüklenmesi , müşteriden 22 TL lik bakiyenin düşülerek, müşteriye 500 dk + 1000 SMS + 1GB içeriğinin verilmesi demektir.) Akşamdan Sabaha Internet Kampanya içeriği, geçerli tarifenin bir dahaki ilk yüklenmesinde, yine geçerli koşullar sağlandığı takdirde yüklenecektir. Akşamdan Sabaha Internet Kampanya kapsamındaki mobil internet hakkı iptal edilmezse, abonenin tarifesinin içeriği yenilendikçe kampanya mobil internet hakkı yenilenmeye devam edecektir ve her yenilenmesinde kampanya içeriği, tarife içeriğinin bitiş tarihine kadar geçerli olacaktir.

8. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası'nın geçerlilik süresi gece kullanımlarıyla ilgili gelen onay SMS’inin ardından başlar.

9. Data kullanımında alınan ve gönderilen (download+upload edilen) veri paket limitinden düşer.

10. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası, abonenin talebine istinaden iptal edilebilir.

11. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası kapsamında edinilen internet hakları sonraki aya devretmez.

12. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası kapsamında kazanılan haklar sadece yurt içinde geçerlidir. Yurtdışındaki data kullanımı GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

13. Akşamdan Sabaha Internet Kampanyası'na dahil olan kullanıcıların 3G ve 4.5G servisi otomatik olarak açılır. (3G ve 4.5G'den faydalanmak için abonenin bu servislere onay vermiş olması, telefonunun ve sim kartının bu servisleri desteklemesi ve kapsama alanı içinde olmaları gerekir.)

14. Mobil Internet kullanabilmek için internet ayarlarınızın yapılmış olması gerekmektedir. 15. Vodafone tarife / paket koşullarını ve ücretlendirmesini değiştirme hakkını saklı tutar.

15. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

16. Vodafone kampanya şartlarında ve tarihlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

DigitalData Pagename: freezone:Faturasız Esnek 4

DigitalData Primary Category Text: freezone

DigitalData SubCategory1 Text: freezone:kampanya ve tarifeler

DigitalData SubCategory2 Text: freezone:kampanya ve tarifeler:faturasiz

DigitalData SubCategory3 Text: freezone:kampanya ve tarifeler:faturasiz:Faturasız Esnek 4

DigitalData Page Type: content

DigitalData Master Tab Value: freezone

DigitalData Market Value: Faturasız Esnek 4

DigitalData User Login Value: logged out