BU SAHNE
BİLDİĞİN
SAHNELERDEN DEĞİL

En yenilerden en babalarına; müzisyenlerin özgürce, kafalarına göre çalıp söylediği başka türlü bir sahne! Vodafone FreeZone bu sahne ile, cazdan rock’a, poptan arabeske türlü türlü müziği seninle ve milyonlarca arkadaşınla buluşturuyor. Bazen canlı canlı, bazen mis gibi kayıttan, evinin, odanın konforunda!

Merve Çalkan @Vodafone FreeZone Sahne

1992 doğumlu müzisyen kendini anlatırken müzikle ilişkisini şöyle tanımlar: “Müzik hayatımın her zaman bir yerinde bulundu. Müzikle ilgili ilk bilinçli adımım ilkokulda dâhil olduğum koro oldu. Üniversitede ise bir arkadaşımın 'Niye bir gitar alıp başlamıyorsun ki?' demesiyle gerçekten gidip gitar aldım. İzlediğim gitar videolarından öğrendiklerimle şarkılar besteledim. Yaptığım en ufak işi bile arkadaşlarımla paylaştım ve onların beğenisi bana Soundcloud açtırdı. Sonra kendi şarkılarımı çaldığım ilk konser Sofar İstanbul'dan sonra hikâye buradan kartopu gibi büyüyerek yuvarlandı."

ŞİMDİ İZLE
Merve Çalkan ile Röportajı izle

Can Kazaz @Vodafone FreeZone Sahne

1989 İstanbul doğumlu Can Kazaz, Fizik öğrenimini bırakarak İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde müzik eğitimi almaya başladı. Erasmus değişim programında Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi’nde müzik kompozisyon çalışmalarında bulundu; akustik ve elektronik eserleri Türkiye ve Litvanya’nın çeşitli şehirlerinde seslendirildi. İsviçre’de düzenlenen Pre-Art bestecilik yarışmasında “Ada” isimli eseriyle ödüle layık görülen sanatçı halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaları yanında beste yapıp söyleyen ve pek çok enstrümanla amatör olarak ilgilenen genç müzisyene sorduk “Can, sana kendini özgür hissettiğin bir ortamda çalmak istesen, nereyi seçerdin?"

ŞİMDİ İZLE
Can Kazaz ile Röportajı izle

Sena Şener @Vodafone FreeZone Sahne

Henüz 17 yaşında olan Sena Şener, müziğe 9 yaşında başladı; 11 yaşından beri Türkçe ve İngilizce besteler yapıyor. Akustik/alternative/indie folk tarzındaki şarkılarının yanı sıra dünyanın farklı yerlerinden birçok DJ ile “deep house” çalışmaları da yapan Sena ilk canlı performansını Sofar Sounds İstanbul’da sergiledi. En son Viyana’da çekilen klibi yayına giren genç sanatçıya sorduk: “Sena, bir konser ortamında veya klasik bir sahnede değil de kendini özgür hissettiğin bir mekânda çalmak istesen, nereyi seçerdin?”

ŞİMDİ İZLE
Sena Şener ile Röportajı izle

Deniz Tekin @Vodafone FreeZone Sahne

Deniz Tekin 18 yaşında. Bir gitar, bir piyano, bir yan flüt ve basit bir perküsyonla Gaziantep’teki evinin odasında almaya başladığı amatör kayıtları iki senedir internet üzerinden paylaşmakta. Bunun yanı sıra İstanbul’da farklı mekânlarda sahne almaya devam ediyor. "Böyle” adlı şarkısıyla kafaların kendine dönmesine sağlayan genç sanatçıya sorduk: "Deniz, klasik bir konser mekânı değil de, içinden geleni seçsen, yani kafana göre bir yerde çalmak istesen nerede çalmak isterdin?"

ŞİMDİ İZLE
Deniz Tekin ile Röportajı izle

Merve Çalkan @Vodafone FreeZone Sahne

Vodafone
FreeZone Sahne

1
Merve Çalkan - Uykudan
2
Merve Çalkan - Tanıdık Ağaçlardan
3
Merve Çalkan - Bu Gelişinde Bir Hal Var
4
Merve Çalkan - Beni Bu Güllerle Ağlatamazsın
5
Merve Çalkan - Bazı Çiçekler Koparılmamalı
6
Merve Çalkan - Röportaj

Can Kazaz @Vodafone FreeZone Sahne

Vodafone
FreeZone Sahne

1
Can Kazaz - Biraz
2
Can Kazaz - Kendi Halimde
3
Can Kazaz - Uzak Durulması
4
Can Kazaz - Yok
5
Can Kazaz - Röportaj

Sena Şener @Vodafone FreeZone Sahne

Vodafone
FreeZone Sahne

1
Sena Şener - Sonraki Gün
2
Sena Şener - Şehrin Işıkları
3
Sena Şener - Parya İçin Hep Günöte
4
Sena Şener - Çirkin Dünya
5
Sena Şener Röportaj

Deniz Tekin @Vodafone FreeZone Sahne

Vodafone
FreeZone Sahne

1
Deniz Tekin’den Canlı Performans
2
Deniz Tekin’den Canlı Performans
3
Deniz Tekin’den Canlı Performans
4
Deniz Tekin’den Canlı Performans
5
Deniz Tekin Röportaj